Bu sayfayı yazdır

CİVCİV BÜYÜTME KAFES SİSTEMİ

ÜRETİMDE VERİMLİLİK ve YENİLİK BİR ARADA...
Kafes Ayakları : 1,5 mm kalınlığında galvanizli sacdan üretilmektedir. En yüksek mukavemetin sağlanabilmesi için ayaklar üzerinde mümkün olan en az sayıda ve büyüklükte delik açılmasına dikkat edilmiştir. Sistemde her göze bir adet kafes ayağı yerleştirilmiştir.
Göz Ölçüleri :
Genişlik: 1.200 mm
Derinlik: 625 mm
Yükseklik: 580 mm

Gübre Bant Yatakları :

1 mm kalınlığında galvanizli sacdan üretilmektedir. Gübre bandının hareketine yön vermek ve yemliklere gübre dökülmesini önlemek üzere tasarlanmıştır.

Kafes Ara Bölme Sacları :

1 mm kalınlığında galvanizli sacdan üretilmektedir. Her bölme sacı üzerinde nipeller yer alan su borularının geçebilmesi ve civcivin yaşına göre sulukların
yükseklik ayarının yapılmasına imkan verecek şekilde bölümler açılmıştır.

Kafes Alt Telleri :

Ø 2,0 mm kalınlığında galvanizli tellerden dokunmuştur. Kümese giren civcivin daha ilk günden itibaren tüm katlara dağıtımının yapılmasına imkan verecek ve ilerleyen günlerde başka bölümlere aktarım yapılmasına gerek bırakmayacak şekilde tasarlanmıştır.

TÜM TEL ÖRME AKSAMLAR KAYNAK İŞLEMİNDEN SONRA GALVANİZLENMEKTEDİR.

YEMLEME SİSTEMİ

Otomatik olarak çalışan yem arabalı yem dağıtım sistemidir. Kümes dışında yer alan yem silolarındaki yem helezonlar vasıtasıyla yem arabalarına nakledilir. Yem arabaları kafes sıralarının başına yerleştirilmektedir ve otomatik olarak redüktörlü motorlar ile hareket ettirilmektedir. Yem arabalarının her kattaki yemliklere yem boşaltılmasını sağlayan döküş ağızlarına yem ayar aparatları yerleştirilmiştir. Yem arabaları, kafes sıraları üzerinde yer alan raylar üzerinde tekerlekler aracılığı ile hareket ettirilmektedir. Yemliklerin kafes gözü içinde yer alması sonucu civcivlerin ilk günden itibaren yemin tamamına erişebilmesi sağlanmış, kafes içine yem taşınmasının ortadan kalkması sonucu yem kaybı sıfıra yakın seviyeye indirgenmiştir.

Yem Nakil Helezonları :

Çelik malzemeden olup, ithal edilmektedir. Helezonlar, kümes ön tarafında yer alan motorlu başlık grubu sayesinde hareket ettirilmektedir. Helezonlar üzerine, kümes içindeki tüm yem arabalarının dolumu tamamlandıktan sonra yem sevkıyatının otomatik olarak durmasını sağlayan kapatıcı sensorlar yerleştirilmiştir.

Yem Arabaları :

Galvanizli sacdan üretilmektedir. Arabadaki yem miktarını denetlemek amacıyla her kat için bir adet sürgülü kapak yerleştirilmiştir. Yem arabasının tekerleri Delrin malzemeden üretilmektedir ve raylar üzerinde sorunsuz hareket etmesi amacıyla üzerine kanal açılmıştır. Her yem arabası, her katta yem zayiatını önleyen yem ayar aparatları ile donatılmıştır. Yem arabaların çalışması zamanlayıcılar (timer) vasıtası ile istenilen aralıkta gerçekleştirilebilmektedir.

Raylar :

Yem arabasının hareketi sırasında oluşabilecek sarsılma ve sallanmaları önleyecek şekilde tasarlanmış ve monte edilmiştir. Raylar 2,5 mm kalınlığında galvaniz sacdan özel bir tasarımla imal edilir.

Yemlikler :

0,7 mm kalınlığında galvaniz sacdan üretilmektedir. Yemliklerin kafes içinde yer alması ve özel tasarımı yem kaybını minimum düzeye indirmiştir. Yemlikler kafes sıralarının ön ve arka kısımlarında ekstra saclarla desteklenmiştir. Yemlik askıları 2,5 mm kalınlığında galvanizli sacdan üretilmiştir. Yemlik teli sayesinde civcivin yemin üzerinde dolaşması engellenmiştir.


SU İÇME SİSTEMİ      
Civcivlere su verilmesi, kafes sırası ve katı boyunca uzanan ve üzerinde 3600 civciv nipeli bulunan PVC su boruları (22 x 22 mm) sayesinde sağlanmaktadır. Bu borulardan geçen suyun temini, her sıranın başında bulunan ve her kata bir adet olarak yerleştirilen çift çıkışlı rezervuarlardan karşılanmaktadır.
Sistemde ikisi çanaklı, ikisi 3600 olacak şekilde her bir göze 4 adet nipel yerleştirilmektedir. Nipellerin yüksekliği bir çıkrık vasıtasıyla ayarlanabilmektedir.

    GÜBRE SEVK SİSTEMİ

Gübre, her katın altında yer alan gübre bantlarının üzerine düşmektedir. Belirli aralıklarla bu bantlar motorlar aracılığıyla çekilir ve üzerlerindeki gübre kümes sonunda yer alan boşaltma konveyörüne aktarılır. Kümesteki tüm gübre bu konveyör aracılığıyla kümes dışına veya bir taşıyıcı araca nakledilir.

Gübre Bantları: 1 mm kalınlıkta 1180 mm genişlikte Polipropilen (PP) gübre bantlarıdır. Kafes sırasının arka tarafında yer alan ve gübre bantlarının hareketini sağlayan Ø 5” çapındaki silindirler elektro-statik boyayla boyanmıştır. Aykırı kanal gübre konveyörleri ve kümes dışına gübre sevk konveyörleri kauçuklu olup, galvanizli sacdan konstrüksiyona sahiptir.


Bu katalog sayfadaki yer alan tüm bilgiler değişikliğe konu edilebilir. Kaf-San Ltd. Şti. önceden uyarı yapmaksızın ürünlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.