Turkish Arabic Azerbaijani Bulgarian English French German Greek Italian Romanian Russian Spanish

TAVUK KAFESİ

ÜRETİMDE VERİMLİLİK ve YENİLİK BİR ARADA...

Yem Zayiatını Önleyen Yem Dağıtım Sistemi

Yem, zaman ayarlı ve otomatik çalışan yem arabaları ile dağıtılmaktadır. Yem, harekete geçen yem kovalarının ucunda bulunan seperatörlerden gramajlı olarak tavukların önüne aktarılarak tasarruf sağlanmıştır.

Yem arabalarının sarsıntısını önleyen üst ray birleşimi Yem arabasını taşıyan üst ray birleşim yerleri cıvatalı konstrüksiyon ile bağlanmıştır. Bu sayede yem arabasının sarsıntılı çalışması ve sisteme vermesi muhtemel deformasyon önlenmiştir.

İstenilen hijyenik ortamın sağlanmasına yarayan dayanıklı ithal gübre bandı

Yurtdışından özel ithal ettiğimiz PP (Polipropilen) gübre bantlarını, yine özel bir yapıştırma makinesi ile tek parça halinde birleştirilmektedir. PP gübre bandı, özel üretilmiş gübre sıyırıcıları ile özenle temizlendiğinden ve tavuğun gübre yemesi engellendiğinden koksidiyoz hastalığı önlenmiştir. Ayrıca yeni tasarladığımız ön başlık sistemimiz sayesinde PP gübre bantlarının yırtılması ve sağa sola kayması önlenerek uzun ömürlü çalışması sağlanmıştır.

Uzun ömürlü ve ergonomik kafes bölmeleri

Tavuk alt telleri, siyah teller ile puntalandıktan sonra, elektro galvaniz ile kaplanmakta, bu sayede alt tel kopmalarına ve punta yeri paslanmalarına mahal verilmemektedir. Alt tellerin hassas açısı yumurtanın nazikçe yumurta bez bandının üzerine yuvarlanmasını sağlamış, böylece çatlak ve kırık oranı en alt düzeye indirilmiştir. Ara sac bölmeler tavuğun sakin kalmasını sağlamıştır.

Hız kontrol ünitesine sahip otomatik yumurta toplama sistemi

Tam otomatik asansör sistemimiz sayesinde yumurtalar en üst kattan toplanmaya başlanır ve en alt katta toplama işlemi biter. Yumurta toplama hızı, control panosunun içindeki “hız kontrol” ünitesinden ayarlanmaktadır. Yumurta bez bantları, her türlü sürtünme, yırtılma, uzama ve yumurta bulaşıklarına karşı hijyeni koruyacak özelliklerde ithal edilmektedir. Yumurtalar kümesten otomatik olarak toplanılarak istenilen en uç noktaya kadar hızlı ve sorunsuz konveyör sistemi ile taşınır.

Diğer sistemlere adapte edilebilen yumurta toplama sistemi Yumurta toplama – konveyör sistemimiz diğer kümes sistemlerine özel imalat yapılarak adaptasyonu sağlanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca konveyör sistemi yumurta toplama ve tasnif makinelerinin giriş kısmına göre tasarlanabilmektedir.

İthal Suluk Sistemi

Su borularının birleştirme işlemi, ithal malı muflon adı verilen parçalar ile yapışkan madde kullanılmadan yapılmaktadır. Yine ithal malı yarı şeffaf rezervuarlar kullanılarak, su seviyesinin gözle kontrol kolaylığı sağlanmıştır. Her kafes bölmesinde bulunan 3 adet nipel ile tavukların daha rahat su içmesi sağlanmış, ayrıca nipellerin altlarında bulunan V şeklindeki damlalıklarla suyun gübre bandına akması önlenmiştir.

Servis – yedek parka projelendirme ve yumurta toplama sistemi adaptasyonu

Şirketimiz imalat ve montajın dışında, kümes tamiratı, yedek parça temini, yumurta toplama sistemleri, gübre bandı tamiratı ve kısaltmaları hizmetini de vererek müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşımayı hedeflemiştir.

KAFES ÖLÇÜLERİ (60 * 60 cm göz ebadı için)
Bu katalog sayfadaki yer alan tüm bilgiler değişikliğe konu edilebilir. Kaf-San Ltd. Şti. önceden uyarı yapmaksızın ürünlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.